Provoz letní plovárny byl zahájen

 

Letní plovárna byla otevřena v sobotu 28.května. Pro sezonu 2016 se snížilo vstupné u všech položek o 10 korun. Za celodenní vstupné tak dospělí zaplatí 80 a děti i senioři 40 korun.V platnosti zůstávají i loňským provozem osvědčené novinky v podobě 3hodinového vstupného, vrácenek, což znamená možnost odejít a následně se tentýž den vrátit, a také účtování abonentům návštěvy letní plovárny po minutách. Letos mají návštěvníci k dispozici nová lehátka, outdoorový stůl pro stolní tenis a v létě si mohou zapůjčit slunečník s podstavcem.

„V červnu je otevírací doba přizpůsobena potřebám sportovních klubů, proto si veřejnost může přijít zaplavat od pondělí do pátku od 10.00 do 18.00 hodin. Po této hodině je provoz v omezeném režimu. O víkendech je plovárna k dispozici od 10.00 do 20.00 hodin. V červenci a v srpnu bude provozní doba od 9.30 do 20.00 hodin,“ říká ředitel Sportovních zařízení Tomáš Novák s tím, že bazény jsou nahřívány průběžně.

“Teplotu vody chceme držet na minimálních teplotách, ve velkém bazénu v rozmezí 24 °C až 25 °C a v dětském nad hranicí 25 °C. V teplých letních měsících budou teploty v bazénech určitě vyšší, ale jakmile se celkově ochladí nebo přijde období chladných nocí, nelze garantovat teploty vyšší, protože technologie vyhřívání letní plovárny je kapacitně omezená,“ vysvětluje Tomáš Novák.