Průvodce městem má knižní podobu

České Budějovice vydaly turistického průvodce v knižní podobě. Za necelých 150 korun si jej mohou zájemci od 12. dubna koupit v Turistickém a informačním centru v budově radnice na náměstí Přemysla Otakara II. Průvodce městem a jeho okolím s prostým názvem České Budějovice je vydáván ve třech jazycích – v češtině, němčině a angličtině.

„Knihu uvádíme na trh záměrně ještě před začátkem turistické sezóny a je pomyslným vstupem města do letošní sezóny. Jedná se o prvního průvodce v knižní podobě, v minulých letech město vydávalo pouze mapy či informační brožury. Tato kniha je kompletní, čtenáři v ní naleznou všeobecné informace o jihočeské metropoli, údaje o památkách, možnostech kulturního vyžití a také o historii a současnosti. Na rozdíl od všech předchozích propagačních materiálu nabízí nový průvodce konkrétní prohlídkové okruhy – celkem 7 tras, další část obsahuje typ na speciální prohlídky, například technických památek či církevní architektury. Samozřejmě že nechybí ani všeobecné informace o městě. Dále jsou zde tipy na výlety, konkrétní procházkové trasy po městě a jeho předměstích i nejrůznější praktické informace pro turisty,” uvedl náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (ODS). Podle jeho slov je tento typ průvodce tím, o co je zájem, protože to, co všem předchozím turistickým publikacím scházelo, byť byly jinak zdařilé, byl příběh. „Stávající průvodce vás do něj vtáhne a vypráví příběh města i lidí, kteří v něm žili a myslím si, že i rodilí budějovičtí v něm najdou nejednu zajímavou informaci,“ dodal Thoma.

Kniha, kterou na základě výběrového řízení z roku 2004 vydalo nakladatelství Freytag a Berndt, textově ji zpracoval Daniel Kovář a oddělení cestovního ruchu magistrátu, byla uvedena na trh v úterý 12. dubna. Od tohoto data je také k dostání v radničním infocentru. Díky distribuční síti nakladatele bude k mání i jinde po republice a také v zahraničí. Průvodce byl vydán zatím v nákladu 4000 kusů, z čehož po tisícovce představuje anglická a německá verze. Město za něj zaplatilo 298 tisíc korun.