První etapa participativního rozpočtu byla ukončena

První etapa participativního rozpočtu skončila. Lidé využili i poslední okamžiky a celkem zaslali přes 50 projektů. Nyní probíhá sběr podpory.

V období od 1. dubna do 31. května měli lidé možnost podávat projekty do participativního rozpočtu města České Budějovice. Celkem bylo přihlášeno 51 projektů, které mají široké zaměření od odpočinkových zón, přes úpravy zeleně, až po návrhy aktivit pro trávení volného času. Zatím je pouze 6 formálně neschválených nápadů, a to kvůli neshodě s Pravidly či souladu nebo nesouladu se zveřejněnými záměry města.

Na poslední chvíli se ještě přihlásilo přes 20 projektů, které byly schvalovány i přes víkend, aby mohly co nejdříve sbírat podporu. Přihlášení mají ještě 7 dní na poslední úpravy, a tak budou některé projekty postupně zveřejňovány i v následujících dnech.

V tuto chvíli je důležité, aby zaslané projekty byly podpořeny. Sběr bude probíhat během celého června.

„Projekty je možné také sdílet na sociálních sítích, aby docházelo k co nejširšímu oslovení veřejnosti,“ dodává náměstek J. Thoma. Aby byl projekt podpořen, musí získat nejméně 50 „líbí se mi“.

„Hned v dopoledních hodinách prvního dne sběru podpory došlo k podpoření prvního projektu, za což jsme moc rádi. Je vidět, že systém bude fungovat,“ dodává náměstek.   

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 1. 6. 2020.