Pusť kačku 2016

Již 5. ročník netradičního benefičního závodu kachniček se konal v neděli 12. 6. 2016 od 14h ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Pořádajícími organizacemi byly APLA Jižní Čechy, z. ú., IMY, o. p. s. a sbírkový účet spravuje Nadace Petry a Petra Petrlíkových. Záštitu nad akcí převzal primátor města České Budějovice pan Ing. Jiří Svoboda, za město se jí zúčastnila i radní pro sociální oblast Lucie Kozlová. Celá akce byla programem zaměřena na zážitkové odpoledne pro rodiny s dětmi a zúčastnilo se jí téměř 1 000 návštěvníků.

Celkem odstartovalo 1664 kachniček. Z toho bylo 52 velkých nafukovacích kachen, které pluly s logem svého majitele. Výtěžek ze startovného činí zatím neuvěřitelných 158 600 Kč plus 20 000 Kč - příspěvek Nadace Petry a Petra Petrlíkových a neziskové organizace I MY, o. p. s. a APLA JČ, z. ú. si jej rozdělí. Obecně prospěšná společnost I MY jej využije na službu "raná péče", kterou poskytuje 40 rodinám dětí s postižením. Druhý díl výtěžku pomůže zajistit terénní služby pro lidi s autismem, kterým pomáhá APLA JČ. Obě organizace pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám v rámci celého Jihočeského kraje.

„Počasí nám přálo a dorazilo spoustu lidí. Žádná z kaček se neutopila a všichni jsme se společně velmi dobře bavili. Program pro děti byl letos bohatý díky magistrátu města České Budějovice, který nám přispěl z kulturního fondu 40tis. na zajištění aktivit pro děti a jejich rodiče. Děkujeme. Vážíme si všech, kteří nás přišli podpořit. Jsme moc rádi, že rok od roku se stávají naše kachní závody oblíbenější a tím roste i výtěžek, který nám pomáhá pomáhat.“

DĚKUJEME

Za celý tým organizátorů Pusť kačku

Lucie Hnojnová, APLA Jižní Čechy, z. ú.
&
Klára Csirková, I MY, o. p. s.

Další informace získáte na webu: http://www.pustkacku.cz/
Foto zdroj: David Peltán