Putovní výstava Korupce po Česku

 

Ukázkový panel výstavy KORUPCE PO ČESKUObecně prospěšná společnost Respekt institut vystavuje od úterý 3. května v podvečer na nám. Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích putovní výstavu korupčních kauz „KORUPCE PO ČESKU aneb Co je doma, to se počítá“. Výstava představuje 20 významných kauz korupce a zpronevěry od roku 1989 a představuje možnosti, kterými lze působit na snižování korupce. Výstava bude k vidění do 17. května.

„Cílem výstavy „KORUPCE PO ČESKU” je široké veřejnosti stručně přiblížit významné české korupční kauzy, zrekapitulovat je a zejména pak ukázat, jak jednotlivé případy dopadly,” říká koordinátorka Magdaléna Francová z Respekt institutu.

Výstava zároveň seznamuje se základními rysy korupčního prostředí v České republice a odkazuje na různé iniciativy, poradny či organizace, které v České republice proti korupci aktivně bojují.

Výstava bude putovat po městech České republiky, od 18. 5. bude k vidění v Praze, v létě pak např. na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, putovat bude do podzimu tohoto roku. Na výstavu budou v jednotlivých městech navazovat doprovodné akce – např. veřejné debaty s komentátory, odborníky či aktéry kauz.

Texty o jednotlivých kauzách vytvořil Respekt institut a Jaroslav Spurný (Respekt), doprovází je zpravodajské fotografie a také známé ilustrace Pavla Reisenauera.