Rada města schválila soutěž na Dům umění

Vyhlášení architektonické soutěže na rekonstrukci Domu umění na hlavním náměstí je o krok blíže. V pondělí 24. srpna rada města schválila zadávací podmínky a členy poroty připravované soutěže, která bude vyhlášena v průběhu září nebo října.

„Galerie současného umění si vybudovala natolik úspěšnou pověst, že chceme její činnost rozšířit nejen prostorově. A budově, ve které sídlí, chceme dát zcela nový koncept a posílit její společenskou funkci. Měla by se stát centrem mnohem více veřejných aktivit a kulturních a společenských činností,“ uvedl náměstek primátora pro rozvoj města a oblast kultury Juraj Thoma. Mimo jiné by se do budovy přestěhovalo i Turistické informační centrum, které nyní sídlí v přízemí radnice.

Součástí řešení bude návrh informačního centra, výstavní galerie, edukačního centra, kancelářských prostor, experimentálního interaktivního prostoru, nezbytného sociálního a technického zázemí, včetně úpravy dvora a podloubí objektu.

Celkové předpokládané stavební náklady činí 50 mil. Kč bez DPH. V této částce není započteno venkovní ani vnitřní vybavení a náklady na pořízení projektové dokumentace.