Radnice má na facebooku už přes dva tisíce fanoušků

Devět měsíců po založení profilu budějovické radnice na facebooku překročil počet jeho příznivců hranici dvou tisíc. „Založit oficiální radniční profil na facebooku jsme se rozhodli především proto, abychom využili další z možností, jak o dění v Českých Budějovicích a o plánech radnice otevřeně informovat občany a návštěvníky našeho města. Dobře informovaní občané totiž nepodléhají fámám a otevřenost je ten nejlepší a nejlevnější lék proti korupci,“ přibližuje důvody založení profilu primátor Juraj Thoma s tím, že facebookovská stránka se může pochlubit unikátní internetovou adresou www.facebook.com/radnice.

„Pokud jde o skladbu příspěvků na facebooku, můžeme je rozdělit do několika skupin. Základ tvoří pochopitelně oficiální tisková vyjádření radnice, velké oblibě se těší také informace o nabídce městského rezervačního portálu CBsystem. Na stránkách už jsme shromáždili více než sedmdesát tematických fotogalerií, přičemž dalších několik desítek velmi podařených fotografií  na zeď profilu umístili sami jeho příznivci. Ti si již také zvykli využívat radniční facebook jako otevřený prostor, ve kterém se mohou na cokoliv zeptat či napsat, co by v našem městě doporučovali zlepšit. Naposledy jsme se tak díky všímavosti jedné ‚fanynky‘ dozvěděli o prasklinách na loni opravované lávce u vodárny. Díky tomuto upozornění můžeme ještě v záruční době práce u zhotovitele reklamovat,“ dodává Juraj Thoma.

Celková čtenost zpráv se po devíti měsících provozu vyšplhala k půldruhému milionu, v téměř čtyřech tisících případech pak čtenáři na příspěvek aktivně reagovali. Radnice doposud naštěstí nemusela do skladby diskusních příspěvků třeba kvůli vulgárním vyjádřením zasahovat. „Možná je to tím, že na rozdíl od obecných internetových diskusí, které se mnohdy zvrtnou do anonymního pomlouvání a vyřizování si účtů, je míra anonymity uživatelů facebooku přece jenom mnohem menší,“ chválí chování fanoušků radničního profilu primátor.