Radniční facebookový profil byl spuštěn před dvěma lety

Přesně před dvěma lety, 3. ledna 2011, vznikl profil českobudějovické radnice na Facebooku, který si do dnešního dne oblíbilo 3885 uživatelů.

"Z loňských pětiset třiceti tří příspěvků zaujalo příznivce našeho profilu nejvíce rozhodování o provozu na Modrém mostě, příprava takzvané psí vyhlášky, netradiční exponáty letní výstavy Umění ve městě a podoba plánovaného parku ve Čtyřech Dvorech. Jednoznačně největší oblibě se ale těšila zpráva o očekávaném příletu anděla na náměstí, kterou si přečetlo téměř dvacet pět tisíc lidí," říká primátor Juraj Thoma, který zřízení profilu na sociální síti inicioval.

„Pro Facebook jsme se rozhodli hlavně proto, abychom využili další z možností, jak o dění v Českých Budějovicích a o plánech radnice otevřeně informovat občany i návštěvníky. Dobře informovaní lidé totiž nepodléhají fámám a průhlednost v hospodaření samosprávy je ten nejlepší a taky nejlevnější způsob jak zabránit korupci,“ konstatuje primátor.

"Uživatelům našeho profilu bych rád poděkoval za přízeň a jejich příspěvky. Vážím si faktu, že v drtivé většině případů byla komunikace vedena slušně. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat," dodává Juraj Thoma.

 
 
Pět nejzobrazovanějších zpráv radničního profilu v roce 2012:

Událost: Přílet anděla (24736)

Anketa: Souhlasíte s tím, aby byl Modrý most otevřen pro automobily? (16024)

Anketa: Kde by psi měli být povinně na vodítku? (8936)

Fotogalerie: UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2012 - 5. ročník sochařské výstavy (5098)

Zpráva: Podívejte se na podobu plánovaného parku ve Čtyráku (4554)