Reakce stavebního úřadu na prohlášení hejtmana

Stavební úřad Magistrátu města České Budějovice reaguje na tiskové prohlášení hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly, které bylo citováno dne 3.9.2013 v článku „Stavba dálnice D3 u Tábora definitivně stojí“, který zveřejnil server „Novinky.cz“. Hejtman Zimola ve shora uvedeném článku konstatuje, že:

„U Českých Budějovic je situace podobná. Ještě se nezačalo stavět, ale už víme, že existuje minimálně jedna lokalita, kde je stejný problém. Na místě, kde má vést dálniční obchvat města, stojí část logistického centra jedné firmy. Jednání se sice už vedou, ale vypadá to, že bude muset dojít k finančnímu vyrovnání, a to opět pro naprostou lehkomyslnost a liknavost úředníků. Znovu opakuji: Měli by nést plnou odpovědnost, a to jak ti táborští, tak ti z Českých Budějovic či Lišova nebo jiné obce, kde stavební úřad povolil stavbu centra bez ohledu na územní plán s dálnicí“

Z citovaného prohlášení vyplývá, že komplikace v souvislosti s logistickým centrem poblíž Českých Budějovic způsobilo pochybení stavebního úřadu v Českých Budějovicích, respektive lehkomyslnost a liknavost jeho úředníků. K tomuto stavební úřad konstatuje, že předmětné logistické centrum leží v katastrálním území Hůry, tedy mimo územní působnost stavebního úřadu České Budějovice. Místně příslušným stavebním úřadem je zde Městský úřad Rudolfov, odbor výstavby a správy majetku.