Rekonstruovaný Háječek už má nové osvětlení

Prosvětlit park a učinit jej přitažlivým pro odpočinkové chvíle obyvatel i návštěvníků má za cíl obnova Háječku, ke které už vloni přistoupilo vedení města. Po nezbytné prořezávce přehoustlých keřových skupin, terénních úpravách i obnově původní kašny a mobiliáře se Háječek dočkal i nového veřejného osvětlení. Postarala se o něj společnost E.ON Servisní, s.r.o. České Budějovice. 

"Z obnovy Háječku, kterou se mi podařilo prosadit, mám radost i proto, že se do ní zapojily také dvě významné českobudějovické firmy. Na stavební i technologicky náročnou úpravu kašny, která přišla na více než dva miliony korun, přispěla městu částkou stři sta tisíc korun společnost Robert Bosch. Teď přichází E.ON, který zde ve vlastní režii zajistil osvětlení parku i fontány. Noční Háječek se tak bezesporu stane nejen půvabnější, ale pro veřejnost i bezpečnější,“ řekl primátor Juraj Thoma. 

Podle sdělení společnosti E.ON je nyní v parku umístěno celkem dvaačtyřicet světelných bodů. Jedná se o LED svítidla s neutrálním a teple bílým světlem, které je vhodné zvláště pro městská centra. Všechny tyto body jsou napojeny na centrální správu CITYtouch, což je velmi praktické, protože systém umožňuje detekovat poruchy a efektivně plánovat údržbu soustavy veřejného osvětlení. Největší výhodou je pak možnost individuálního nastavení každého světelného bodu.