Rekontrukce Mánesovky končí, silnice bude průjezdná už v noci z 19. září na 20. září

Rekonstrukce frekventované Mánesovy ulice začala 5. května a po čtyřech měsících bude komunikace, po které denně projede až dvacet pět tisíc vozidel, zprůjezdněna. Na obnově silnice a jejím okolí se podílel kraj, město i teplárna.

„Za městem šla například modernizace systému řízení dopravy v úseku Mánesova – Čechova, kde šlo o stavební úpravy a světelnou signalizaci křižovatky Mánesova – Čechova, Mánesova – Novohradská, v úseku most Kosmonautů – Novohradská byla instalována nová světelná signalizace i veřejné osvětlení,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička.

Celkové investiční náklady města přesáhnou 50 milionů korun. „Stavební úpravy vodovodu a kanalizace se týkaly úseku most Kosmonautů – Čechova, Vrchlického nábřeží mezi ulicemi Mánesova a Čechova, kde byla položena nová kanalizace a vodovod. Po zprůjezdnění silnice budou práce pokračovat například na zastávkách MHD na Novohradské a Vrchlického nábřeží,“ dodává náměstek primátora Petr Holický.

Navzdory tomu, že uzavírku provázely někdy až katastrofální scénáře v podobě totálně neprůjezdného města, nic podobného se nestalo. Obyvatelé Mánesovy ulice byli velmi tolerantní a uzavírka některým z nich dokonce vyhovovala. Podle stavbyvedoucího Víta Sirotka z firmy Swietelsky stavební s.r.o. nebyla během stavby žádná vážnější stížnost.

 

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 12. 9. 2019.