Rozsvícení vánočního stromu 2015

V sobotu 28. listopadu kolem půl páté odpoledne byl slavnostně rozsvícen osmnáctimetrový smrk stříbrný, který již několik dní zdobí českobudějovické náměstí. Hojné publikum přivítal primátor Jiří Svoboda společně s českobudějovickým biskupem Mons. ThDr. Vlastimilem Kročilem. Za společnost E.ON Česká republika vystoupil člen představenstva Martin Dvořák, který všechny obeznámil s letošní novinkou úsporného osvětlení stromu.
Jihočeská metropole se tak zařadila mezi více než 140 obcí a měst, kterým již tato společnost úsporné vánoční osvětlení darovala.
Část starých žárovkových řetězů je totiž nahrazena novými LED řetězy s blikajícími diodami a žárovkami v odlišné barvě, špici stromu dominuje nová hvězda. Výzdoba je doplněna o rampouchy měnící po určitém čase základní barvy. Smrk dostal také denní dekorace v podobě řetězů, koulí, girland, hroznů, amfor, zvonků a šišek.
Vánoční strom se podařilo rozsvítit za asistence malého Matýska, který se své role - zazvonit zvonečkem - zhostil nadmíru zodpovědně.
V programu dále vystoupil dětský pěvecký sbor Carmina a houslový virtuos Pavel Šporcl, kteří jako první vystoupili se svým hudebním nastudováním tradiční písně K Budějicům cesta. Tatáž píseň zazní na Budějovickém adventu v rámci akce BUDĚJCE SOBĚ, kdy ji publiku představí ve svém pojetí postupně 28 kapel.