RunTour rozběhá náměstí Přemysla Otakara II. i v roce 2016

 

Trasa letošní českobudějovické RunTour už je na světě. Dne 16. dubna se poběží historickým centrem i oblíbeným parkem Stromovka.

První z deseti závodů RunTour 2016 opět odstartuje v jihočeské metropoli.
Více než 1500 běžců se sejde na jednom z největších náměstí v České republice. V blízkosti Samsonovy kašny odstartují všechny čtyři závody. Běžci na pěti- a desetikilometrové trati budou křižovat Malši i Vltavu, proběhnou kolem letního kina i zimního stadionu a polovinu trati absolvují v oblíbeném parku Stromovka. Přes Sokolský ostrov se poté budou vracet do historického centra, kde je opět na náměstí Přemysla Otakara II. čeká cílová rovinka.

Na startovní čáru se nejprve postaví nejmenší běžci, kteří se utkají na 500 a 1000 metrů dlouhých tratích. Před polednem vyběhnou běžci na 5 km a hlavní desetikilometrový závod můžete absolvovat nebo alespoň podpořit potleskem ve 13:00. Celý den bude programem provádět oblíbený Adam Nedvídek a nouze nebude ani o slavné sportovce a hvězdy televizní obrazovky.


Aktuálně je vyprodáno přes 50 % startovních míst. Registrovat se můžete
na http://www.run-tour.cz/cs/registrace

Náměstí Přemysla Otakara se na sobotu 16. dubna opět promění v místo plné sportu, zábavy a dobré nálady. Již pátým rokem rozběhává RunTour celou Českou republiku a ani v roce 2016 tomu nebude jinak. Do portfolia seriálu dokonce přibyla další dvě závodní města: nově se poběží v Pardubicích a Ústí nad Labem.

Více informací najdete na našem webu http://www.run-tour.cz/

nebo nás sledujte na Facebooku https://www.facebook.com/runtour/