RunTour v Českých Budějovicích rozběhla 1 400 běžců

Letošní premiéra běžeckého seriálu v Českých Budějovicích v sobotu 16. dubna 2016 stála za to. Na startu stovky nadšených párů nohou, běžci z Nadace Leontinka i známé tváře. Výsledkem byla nejen skvělá nálada, ale i rekord s rozběhnutými 1 400 běžci.

Náměstek primátora Petr Podhola odstartoval dětské závody a zároveň ocenil tuto akci: "Jsme rádi, že můžeme podporovat závody RunTour, které se v našem města konají již popáté. Líbí se mi myšlenka rodinných běhů, kdy nejdříve vyráží děti, pak dospělí a celá rodina si den parádně užije." Běžecké závody se uskutečnily pod záštitou primátora Jiřího Svobody.

Největší potlesk si v cíli nakonec ale vysloužili běžci se zrakovým postižením z Nadace Leontinka, těch na trať vyrazilo celkem 14. „Zájem z jejich strany je obrovský, není moc akcí, kde bychom jich měli tolik,“ prozradila Radka Králová z Nadace.

Absolutním vítězem se stal na hlavní desetikilometrové trati Milan Kocourek, mezi ženami triumfovala olympionička Eva Nývltová Vrabcová. Kompletní výsledky včetně fotografií najdete na www.run-tour.cz.