Se Švejkem po věžích i za vůní medu

Svatováclavské tradiční zahájení Měsíce věží a rozhleden Josefem Švejkem letos opět osladí soutěž o nejlepší med. Ale nejen to, některé českobudějovické věže Švejk dobude pěšky, na některé se pokusí vyšplhat, ale k některým musí dokonce doplout.

Radniční věž

Pokud jste o Měsíci věží a rozhleden ještě neslyšeli, pak vězte, že je to – slovy klasika – období mezi dvěma významnými výročími.
Od 28. září do 28. října je již většina turistů po velké dovolené, ale příroda a počasí stále lákají k výletům, nastává čas věží a rozhleden.

Slavnostní zahájení Měsíce věží a rozhleden probíhá v místě vzniku tohoto svátku, v Českých Budějovicích. Jeden z nejslavnějších návštěvníků města – Josef Švejk – do Českých Budějovic opět zavítá, ale místo hledání kasáren se rozhodne navštívit místní věže. Turisté, kteří jej chtějí doprovázet, ale mají opotřebované klouby, si mohou hned na startu nechat od paní Müllerové namazat kolena Opodeldokem. Přijet můžete i na kole nebo koloběžce, je připraveno několik dalších sportovních aktivit a turnajů. A abychom nezapomněli na slibované plutí – k Rabenštejnské Věži se Švejk vydá na kanoi.

Na své si při slavnosti přijdou i milovníci sladkého. Výrobci medu se v rámci Kulinářských zážitků Pohádkového království utkají ve druhém ročníku Medobraní. Na medovém trhu představí i nečekané speciality, jako je čokoládový med, medová kosmetika, ukázkový úl i včelstvo a samozřejmě nebude chybět ani medovina.