Slavnostní otevření

HOĎTE KOTVU V PŘÍSTAVIŠTI LANNOVA LODĚNICE


České Budějovice/ Vodáckým “Ahoj“ se na Vltavě koncem tohoto léta nebudou moci zdravit jen vodáci ve svých raftech, kánoích či kajakách. Od středečního odpoledne 25. srpna, kdy proběhne slavnostní otevření přístaviště Lannova loděnice pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích, bude brázdit českobudějovické vltavské vody také nová výletní loď.

Plakát zde

Přístaviště Lannova loděnice bude ve středu 25. srpna ve 14 hodin slavnostně pokřtěno a kromě zahájení již zmíněných plaveb pro veřejnost budou návštěvníci za příjemných swingových melodií svědky pochodu mažoretek, námořnické módní přehlídky, biketrialové show Josefa „Bigi“, dále se budou moci dozvědět v rámci Dne zdraví s VZP hladinu svého cholesterolu, cukru v krvi, krevní tlak, puls a další zajímavé hodnoty při bezplatném vyšetření. Děti určitě nezůstanou pozadu a prozkoumají lezeckou stěnu, zajezdí si na koloběžkách nebo si vyrobí své papírové lodičky. Chybět nebude ani občerstvení.Projížďky lodí po Vltavě jsou netradičním tipem na letní výlet. Od středy 25. srpna (od 14 hodin) bude paluba denně až do 17.9. připravena k nalodění pasažérů. Kapitán zvedne kotvu vždy v přístavišti Lannova loděnice, a to v každou celou hodinu od 8.00 do 18.00 hodin. Za projížďku zaplatí dospělí 100 Kč a děti do 15 let 50 Kč. Výjimku budou tvořit pouze dny 25.8. a 17.9., kdy zaplatí zájemci za plavbu zvýhodněné poloviční jízdné. V poslední den plaveb, 17. září, se zároveň uskuteční Den otevřených dveří Mariny České Vrbné, jejíž stavba započala v roce 2009. Výstavba komplexního areálu určeného pro sportovní i osobní plavbu v sobě skrývá ochranný přístav určený pro kotevní stání malých plavidel ale také velkých lodí, jez a plavební komoru. Nyní Marina České Vrbné otevře své brány také pro veřejnost. V pátek 17. září od 14 hodin si tak přijdou na své nejen zájemci o lodní dopravu, kdy jsou pro ně připraveny prohlídky jednotlivých stavenišť vždy za účasti odborníků. Návštěvníci se budou moci nalodit na palubu výletní lodi výjimečně v tento den v přístavu České Vrbné. Pro rodiny s dětmi bude připraveno odpoledne se soutěžemi, malováním, dětskou superstar, aerobikem nejen pro děti, kvízem připraveným pro dospělé a chybět nebude ani něco dobrého k zakousnutí.Jízdní řád a případné změny jízdního řádu plaveb v důsledku nevhodné výše hladiny řeky, najdete na www.c-budejovice.cz.

Shrnutí:
25.8.,
od 14 hodin – Slavnostní otevření přístaviště Lannova loděnice pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích

25.8.-17.9. – Výletní plavby lodí pro veřejnost
Nástup: Přístaviště Lannova loděnice u Dlouhého mostu, Č. Budějovice
Trasa: Přístaviště Lannova loděnice – České Vrbné a zpět
Jízdné: dospělí 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč
Jízdní řád: denně od 8 – 18 hodin, každou celou hodinu
Pozn. ve dnech 25.8 a 17.9. – poloviční jízdné; 25.8. – zahájení plaveb pro veřejnost od 14 hodin, poté již každou celou hodinu; 17.9. – stanoven mimořádný jízdní řád (více bude uveřejněno na www.c-budejovice.cz)

17.9., od 14 hodin – Den otevřených dveří Mariny České Vrbné