Slavnostní výročí má své logo

Výročí 750 let od založení Českých Budějovic bude celý příští rok připomínat také nové logo, které představil primátor společně s jeho autorem Radkem Doškem.

„Do otevřené soutěže bylo přihlášeno celkem dvacet návrhů, čtyři z nich pak postoupily do druhého kola. Příští rok čeká naše město neopakovatelné a jedinečné výročí, takže jsme chtěli mít i nějaký zapamatovatelný a zároveň důstojný vizuál, jež by na tuto událost upozorňoval. Mezi radními panovala při rozhodování shoda. Návrh je moderní a nehraje si na složité konstrukce,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.

„Jedná se vlastně o dva čtverce navrstvené na sebe. Půdorys je statický přesný čtverec, který vypovídá něco o záznamech a datech z historie, archeologie a podobně. Nad ním leží kosočtverec, což je vlastně pohled z perspektivy člověka. Mottem bylo vrstvení událostí v čase,“ popisuje autor Radek Doško, který svůj úspěch považuje za prestižní záležitost.

„Oceněný autor dostane 30 tisíc korun, postupující do druhého kola mají nárok na skicovné, jež by mělo pokrýt vynaložené náklady,“ dodává primátor s tím, že asociace náměstí Přemysla Otakara II. se při pohledu na příležitostné logo, které se bude užívat od 1. 1. 2015, nabízí sama a zcela přirozeně.

Další varianty loga a ukázky jeho možného použití si můžete prohlédnout zde.

Ke stažení logo k výročí 750let

balíček souborů ve formátech AI, CDR a PDF