Smart Cities je v Českých Budějovicích aktuální

Na středu 4. prosince 2019 připravilo město České Budějovice ve spolupráci s velvyslanectvím Norska do hotelu Clarion konferenci s názvem Smart Cities – CONNECT – Larvik. Za účasti norského velvyslance v České republice H.E. Roberta Kvile a řady zástupců veřejné sféry i podnikatelského sektoru obou zemí konferenci zahájil a její účastníky přivítal primátor Jiří Svoboda. V úvodním projevu zmínil dřívější návštěvu norského velvyslance v Českých Budějovicích, na které došlo k prvnímu impulzu upořádat konferenci s tématem tzv. chytrých měst. „Vzhledem k tomu, že nás toto téma zajímá a je aktuální, domluvili jsme se, že bychom společně připravili v našem městě konferenci zaměřenou právě na tuto problematiku,“ uvedl primátor Svoboda.

České Budějovice mají velký potenciál stát se lídrem ve Smart City v rámci Jihočeského kraje. K tomu mají veškeré předpoklady a řadu nezpochybnitelných výhod. „Město je přirozeným centrem celého regionu, je největším městem co do počtu obyvatel a sídlem krajských institucí. Váže k sobě vzdělanost, zaměstnanost a podnikatelské prostředí,“ doplnil dále Jiří Svoboda.

Více jak stovka registrovaných účastníků konference z řad odborné veřejnosti vyslechla prezentace českých i norských přednášejících. Přítomní se dozvěděli, jak se povedlo Norsku stát se elektromobilní velmocí, jaké inteligentní dopravní systémy využívají Budějovice, jak e-mobililta mění naši budoucnost a jaká chytrá řešení se nabízejí v oblasti odpadového a vodního hospodářství. V neposlední řadě i jaké strategie a vize připravuje město České Budějovice v dalších oblastech smart city pro následující období

Ing. Jiří Svoboda
Ing. Jiří Svoboda
H.E. Robert Kvile
H.E. Robert Kvile
Stránka byla upravena uživatelem Petr Ferebauer, 4. 12. 2019.