Soutěž "Vítejte u nás"

Střední škola obchodní se sídlem v Českých Budějovicích se zhostila role pořadatelete mezinárodní soutěže Vítejte u nás. Soutěž zaměřená zejména na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii se letos konala již podruhé. Soutěžní týmy z řad středoškoláků bojovaly svými prezentacemi o vítězství po dva dny – 13. - 14.6 – v prostorách Malé scény. Jejich úkolem bylo vytvořit, odprezentovat a obhájit před porotou práce týkající se dvou témat: „Po stopách Rožmberků“ a „Přijeďte k nám, přijeďte za zdravím“.

Vítězkami obou kategorií se staly žákyně Střední školy společného stravování z Ostravy. Českobudějovická Střední škola obchodní si oproti minulému ročníku o stupínek polepšila a v soutěžní kategorii zabývající se spojením turistiky a zdravého životního stylu obsadila druhé místo. Porotu zaujaly i žákyně ze strakonické Euroškoly, které si svou prezentací o strakonickém regionu vysloužily čestné uznání.

Celkově se na akci vystřídalo 11 dvoučlenných soutěžních družstev společně s jejich doprovody, nespočet pomocníků ze Střední školy obchodní, desítky vzácných hostů, žáků a studentů.
S průběhem 2. ročníku soutěže je spokojena i ředitelka školy Mgr. Jarmila Benýšková, oceňuje výkony všech soutěžících, zdůrazňuje mimořádnou sponzorskou podporu, které se soutěži dostalo. Její poděkování patří i všem pedagogům a žákům školy, kteří se zhostili role pořadatelů. I ostatní účastníci byli velmi spokojení, a tak se další ročník soutěže začal chystat hned v zápětí.