Společnosti vylepšily rozpočet o miliony korun

Teplárna České Budějovice, a. s., drží s velkým náskokem první místo na pomyslném žebříčku přispěvovatelů do městského rozpočtu. Vyplývá to z přehledu výsledků hospodaření společností s majetkovým podílem města za rok 2013.

„Teplárna vykázala přebytek 66,9 miliónu korun i přesto, že na konci roku 2012 od ní odešel významný zákazník Bupak Mondi, který odebíral přes 20% produkce tepla,“ konstatoval 1. náměstek pro ekonomiku a majetek Miroslav Joch (ČSSD). Valná hromada Teplárny schválila výplatu dividend ve výši necelých 30 miliónů korun. „Město, které v Teplárně vlastní 80% podíl, získalo přes 20 miliónů po zdanění, což představuje částku 43 korun na jednu akcii,“ vyčíslila předsedkyně finančního výboru zastupitelstva města Petra Šebestíková (TOP 09).

Druhou příčku obsadila společnost .A.S.A. České Budějovice, s. r. o., v níž město vlastní 25% podíl akcií. „Její hospodářský výsledek činil 15,6 miliónů korun a celý se vyplatil na dividendách. Pro město to znamená příjem ve výši 3,3 miliónů,“ informovala předsedkyně.

Správa domů, s. r. o., kterou vlastní město, měla zisk přes jeden milión. „Částka 59 tisíc korun bude převedena do rezervního fondu, zbytek půjde na účet neuhrazené ztráty z minulých let,“ přiblížil náměstek.

V černých číslech skončilo i hospodaření společnosti Lesy a rybníky města Českých Budějovic, s. r. o., taktéž ze 100% vlastněné městem. „Společnost dosáhla přebytku 720 tisíc korun, který půjde do sociálního a rezervního fondu,“ uvedl Miroslav Joch.