Strážníci kontrolují vchody domů

 

Městská policie České Budějovice zavádí novou preventivní službu – kontroluje obytné domy, zda mají dobře zajištěné vchody.

„Důvodem jsou množící se krádeže v domech, především ve sklepích. Strážníci se v rámci běžné hlídkové služby zaměří i na obhlídku bytových domů, hlavně ve večerních hodinách a na sídlištích, zda mají dobře zajištěné dveře. O své obhlídce budou majitele domu informovat vylepeným letáčkem o výsledku své kontroly a dalšími zjištěními či doporučeními. Chceme tak lidem pomoci předcházet krádežím a upozornit je, aby zlodějům neulehčovali práci,“ vysvětlil primátor Juraj Thoma.

Několik hlavních zásad, jak předejít nepříjemným situacím doplnila mluvčí českobudějovických strážníků Katka Schusterová: „Určitě bychom neměli pouštět do domu nikoho, koho neznáme, a pečlivě zamknout vchod, když z domu odcházíme, a zamknout za sebou, i když domů přijdeme. Je také důležité zkontrolovat, zda jsou v domě uzamčené i další vchodové dveře, nebo v případě bytových domů i místnosti, kde majitelé domů parkují kola a kočárky. Kontrole by neměla uniknout ani sklepní okénka.“

Městská policie České Budějovice je tu pro vás na bezplatné lince 156.


Vzor letáku naleznete zde.