Suhl - další informace

Turismus
Suhlská „domovská hora“, Domberg, měří 675 metrů, Döllberg v jihovýchodním směru dosahuje 760 metrů a Ringberg na severovýchodě 745 metrů. Městská oblast se rozprostírá nad místní částí Goldlauter-Heidersbach až vzhůru k centrálního masívu Durynského lesa do výšky téměř 1000 metrů a je ideálním východiskem pro pěší turisty, objevitele a všechny hledající příjemné zážitky a odreagování, také pro vyznavače zimních sportů je vždy tou správnou adresou.

Suhlské místní části – je jich celkem osm – jsou všechny vhodné k rekreaci a prožití dovolené. Wichthausen, Dietzhausen, Mäbendorf a Heinrichs leží v údolí řeky Hasel, které je zleva i zprava ohraničené jemně zvlněným, hustě zalesněným předhůřím z pestrého pískovce: horský hřeben Schneeberg a pohoří Schorn, obě pojmenovaná podle největších vyvýšenin. Zde zanechali lidé své stopy již před 3.000 lety: mohyly, staré valy a úvozy. Na horním toku řeky Hasel leží Suhl-Neundorf, v listinách doložený roku 1318 jako „Nuwendorff by Sule“.

Obzvláště idylické jsou bezpochyby místní části přímo u respektive v pohoří Durynský les: Albrechts, Goldlauter-Heidersbach a Vesser. Obě posledně uvedené jsou nositeli titulu “Státem uznané rekreační místo“. V důsledku toho zde najdete vysloveně příhodné podmínky a nabídky pro svou dovolenou: rozsáhlé, dobře značené turistické stezky, v zimě značkované lyžařské trasy, výletní restaurace, turistické chaty, tématické turistické stezky (přírodní naučné stezky, hornické turistické stezky) a pro zvlášť aktivní návštěvníky cvičnou lyžařskou dráhu  (Vesser), cyklistické stezky a alpínské lyžařské svahy. Lanovka ve Vesseru se dobře hodí pro nováčky v alpínském lyžování, zatímco sjezdový svah na Goldlauterer Salzburg poskytuje na své kilometrové délce radost z lyžování spíše pro zkušenější lyžaře. Ne nadarmo je Salzburg označován jako „nejčernější“ sjezdovka na sever od Alp.