Tisková konference – Hudební slavnosti Emy Destinnové a Brucknerfest

Dne 22. srpna 2017 proběhla v obřadní síni radnice tisková konference k nadcházejícím Hudebním slavnostem Emy Destinnové. Již 28. ročník bude zahájen 28. srpna a potrvá až do 14. září.

 „Hudebním slavnostem Emy Destinnové je letos osmadvacet let, a to je výročí, které si zaslouží upřímnou gratulaci. V tomto věku už královna světového sopránu začala pomalu dobývat kulturní svět. Byla nejen velkou umělkyní, ale i pokorným člověkem. České Budějovice jsou pravidelným a hrdým přispěvatelem slavností. Jde o největší přehlídku vážné hudby ve městě a důstojnou připomínku slavné  osobnosti, jejíž talent ji předurčoval k tomu, čeho později dosáhla. Nemusela se zříkat ani těch nejvěhlasnějších koncertních sálů v New Yorku, Londýně nebo Paříži. Mimořádná žena, která byla ve své vlasti ignorována, žila posledních patnáct let na jihu Čech, kde 28. ledna 1930 zemřela. Její uznání v Čechách přišlo až v roce 1989. Možná i proto je Mezinárodní hudební festival veden snahou splatit morální dluh. Festivalová kancelář má při výběru pěvců jednu zvláštní podmínku. Na galakoncertě k poctě pěvkyně totiž musí zpívat vždy alespoň jeden umělec z operního domu, v němž pěvkyně slavila své největší úspěchy. Tím zajišťuje stále vysokou kvalitu koncertů, za což jí patří veliký dík! Přeji Vám všem, pokud tradiční svátek hudby navštívíte, nezapomenutelný umělecký zážitek a organizátorům ještě mnoho dalších a úspěšných ročníků“ uvedl primátor města Jiří Svoboda.

Partnerskou delegaci z Lince přivítal náměstek Jaromír Talíř. Součástí tiskové konference byla prezentace mezinárodního hudebního festivalu Brucknerfest 2017, který se koná od 16. září do 13. října 2017, více informací na www. Brucknerfest.at.