Tyfloservis pomáhá už čtvrt století a představí se v radnici

Tyfloservis, o.p.s. je neziskovou organizací, která se věnuje terénní a ambulantní rehabilitaci nevidomých a těžce slabozrakých lidí, která si letos připomíná 25. výročí své existence. Při této příležitosti společnost připravila netradiční výstavu. Ta bude k vidění v radniční výstavní síni od 25. května do 2. června 2016. Návštěvníci si zde budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jaký je život těžce zrakově postižených lidí.

"Někteří lidé by si mohli právem stěžovat na nepřízeň osudu, protože jim neslouží zrak a vše mají mnohem složitější. Stačí zavřít jen na chvíli oči. Velmi si vážím všech, kteří se jim snaží pomoci," říká radní Lucie Kozlová.

K netradiční „prohlídce“ výstavy je připravena celá řada aktivit. Návštěvníci budou mít možnost vykonávat různé, pro vidící společnost zcela běžné činnosti, tentokrát však bez zrakové kontroly, třeba si připravit a vypít kávu či čaj, donést si ke stolu jídlo a najíst se, vyhledat správný oděv a obléci se, pomocí speciálních pomůcek přečíst text, vyzkoušet chůzi s bílou holí nebo péči o miminko. Výstavou budou veřejnost provázet lidé s těžkým zrakovým postižením.