Údaje z českobudějovické matriky narození

 
V loňském roce se v Českých Budějovicích narodilo o 121 miminek  více než v roce předchozím, tj. v roce 2004. Bylo to celkem 2.231 dětiček. Stále převažují chlapci nad dívkami, stejně jako v letech předchozích. Většina narozených dětí je z manželských rodin, ale téměř jedna čtvrtina se rodí rodičům nesezdaným.

Čeští rodiče mají stále v oblibě klasická jména a nejčastěji se jejich potomci jmenují Jan, Tomáš, Michal, Jakub, Martin a Adéla, Kristýna, Lucie, Tereza, Klára. Z netradičních jmen si rodiče zvolili např. jména: Faris, Matteo, Goran, Mac, Jeremy a Bianka, Serafima, Thea, Una, Zoe. Další zajímavá neexotická jména byla např. Jáchym, Lumír, Ctibor, Hynek , Oskar a Lota, Rozálie, Mira, Doubravka, Albina. Možnosti zvolit svým dětem dvě  jména využili rodiče např. v těchto podobách: Samuel Daniel,Nikolas Gerhard, Simon Valerián a Kristin Elizabeth, Julie Diana, Sarah Chloe.

V místní porodnici rodí také spoustu cizinek či partnerek cizinců / v roce 2005 nejvíce ze Slovenska, Vietnamu,  Ukrajiny, ale i z Německa, Rakouska, Polska, Srbska a Černé Hory, Litvy, Estonska, dokonce i z Belgie, Nizozemska, Albánie, Angoly, Egypta, a Namibie / a ti často dávají dětem  jména ze svých zemí původu, jako např. jména: z Vietnamu - chlapecká  Duy Tung, Phuoc, dívčí Ho Nhi, Thanh Thuy, z Číny chlapecké Xin Yu, z Ukrajiny Stanislav Volodymyrovyč a Tatjana Vasylivna