Ulice Boženy Němcové bude mít nový povrch

Oprava povrchu komunikace v ulici Boženy Němcové mezi ulicemi Emila Pittera a Janská za 6,6 milionů korun pokračuje. „V některých místech už jsou srovnány obrubníky, v celém uvedeném úseku se zfrézuje asfaltový povrch, provede se sanace narušených míst a poté dojde k pokládce nového asfaltu. Samotné frézování a sanace začnou 2. srpna, což je důležité datum zvláště pro řidiče, protože tam dojde k uzavírce. Ta se ale netýká vozů MHD, záchranné služby a rezidentů,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Pokládka obrusné vrstvy je plánovaná na víkend 13. 8. a 14. 8. 2022. V případě nepříznivých klimatických podmínek se přesune na náhradní termín od 20. 8. do 21. 8. Na tyto práce bude opravovaný úsek pro dopravu uzavřen, pokládka bude prováděna v celé šířce komunikace.

„Požadovaný termín dokončení opravy byl do 31. 8. s tím, že bude v maximální možné době zachovaný průjezd vozidel. Zhotovitel, společnost STRABAG, navrhl technologický postup opravy, který bude výhodnější a zkrátí termín prací do 14.8., ale vyžádá si úplnou uzavírku pro běžnou dopravu s výjimkou vozů záchranné služby, rezidentů a MHD. Zastávky Parkoviště Dynamo, Grünwaldova a Janská budou dočasně zrušeny a jako náhradní budou na objízdné trase sloužit zastávky MHD Samson a Poliklinika Jih," dodal náměstek.

Odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu v této souvislosti stanovil přechodnou úpravy provozu v ulicích Mánesova, Lidická tída, L. M. Pařízka, L. B. Schneidera, Pabláskova, E. Pittera, B. Němcové, Janská, Grünwaldova a S. K. Neumanna.

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 27. 7. 2022.