Upozornění na falešnou sbírku

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR - regionální pracoviště pro Jihočeský kraj upozorňuje veřejnost na falešnou sbírku na neslyšící, která se šíří po celé ČR. Jedná se zřejmě o organizovanou skupinu osob. Vydávají se za neslyšící a v ruce mají sbírkovou listinu.

V úterý 20. 1. 2015 bylo důvěryhodnou osobou našemu pracovišti oznámeno, že kolem poledne byla v restauraci KARLA IV. v rychlém občerstvení v Českých Budějovicích kontaktována mladým mužem (jevil se jako neslyšící osoba), který ji předložil listinu a chtěl finanční příspěvek. Sbírková listina a chování muže se jí jevilo podezřelé. Celá záležitost byla námi oznámena na Policii ČR a organizaci ASNEP, která nám zaslala prohlášení k této záležitosti.

Potvrzují v něm, že se jedná o falešnou sbírku, kterou řešili i v létě loňského roku. Informace si ověřovali na Magistrátu hl. m. Prahy a v seznamu sbírek MV ČR. Rovněž organizace Handicap International, kterou mají podezřelé osoby uvedenou na formuláři, jim potvrdila, že takové sbírky nikde v Evropě nerealizuje.

Zde je uveden odkaz na webové stránky organizace ASNEP, kde jsou podány informace k falešné sbírce: http://www.gong.cz/upozorneni-falesna-sbirka-na-neslysici-nedavejte-penize-volejte-158/2014/07/29

Ing. Jaroslava Pupíková, DiS
krajský koordinátor NRZP ČR

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR
Regionální pracoviště pro Jihočeský kraj
Žižkova 1, 370 01 České Budějovice
Tel: 736 751 203; 387 747 255
E-mail: c.budejovice@nrzp.cz   

www.nrzp.cz