Uzavírka náměstí Přemysla Otakara ll.

 

Douglaska je darem od soukromníka z Nesměně u Ločenic a na náměstí Přemysla Otakara II. ji přivezou pracovníci Lesů a rybníků města ČB v neděli 20. listopadu v dopoledních hodinách.

Téměř šestnáct metrů vysoký vánoční strom procestuje trasu Branišovice – Římov – Kaplice – Planá u ČB - Mánesova – Lidická – Senovážné náměstí – Karla IV. – náměstí Přemysla Otakara II. V týdnu od 21.11. až 24.11. dojde k jeho výzdobě.

Vedle rampouchů měnících barvy se na něm znovu objeví rampouchy se symbolem padajícího sněhu, dojde k prodloužení LED řetězů a stříbrných girland o 20 metrů a k doplnění drobné denní dekorace,“ říká náměstek primátora Petr Podhola s tím, že některé letošní novinky se týkají i osvětlení v ulicích. „Původní převěsy v Krajinské a Biskupské byly repasovány,  klasické žárovky nahradily LED žárovky, chvojí na motivech stromků a hvězd má světelný LED kabel ve dvoubarevné kombinaci. Na girlandách po stranách je zachováno umělé jehličí doplněno blikajícími LED řetězy,“ přibližuje náměstek.

Douglasku slavnostně rozsvítí primátor Jiří Svoboda v sobotu 26. listopadu v 16.30 hodin. Tato událost si vyžádá úplnou uzavírku náměstí od 16.00 do 17.00 hodin.

DIO