V centru města přibudou parkovací místa pro rezidenty a abonenty

Bezmála šedesát  nových parkovacích míst pro rezidenty a abonenty má ještě letos vzniknout v historickém centru Českých Budějovic. Magistrát tak chce ulehčit zejména lidem, kteří v centru jihočeské metropole bydlí.

„Asi dvacet nových míst již vzniklo na Zátkově nábřeží, kde v souvislosti s výstavbou cyklostezky zmizelo placené krátkodobé stání pro běžné návštěvníky a přibylo tady vyhrazené parkování právě pro rezidenty a abonenty. To znamená pro lidi, kteří tu bydlí,“ konstatoval náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (ODS).

Další parkovací místa by podle něj mohla být zřízena v ulici Na Mlýnské stoce. O změně dopravy tu budou rozhodovat radní na květnovém nebo červnovém jednání. „Představa je taková, že celá ulice bude jednosměrná. Vjezd  do ní bude  povolen a vznikne tu celkem devětatřicet parkovacích míst pro obyvatele s rezidentskými a abonentními kartami,“ popsal změnu náměstek primátora.

Rezidentní  a abonentní parkování bude možné také na náměstí Přemysla Otakara II., a to na straně, kde v současné době mohou parkovat lidé, kteří přijíždějí vyřizovat záležitosti na magistrát. Zde se ale nejedná o vznik nových míst k parkování. „Po skončení úředních hodin se nově asi pětadvacet míst uvolní pro abonenty a rezidenty,“ zdůraznil Thoma.

Podotkl, že někdo může oponovat, že nových zhruba šedesát míst je málo. Město se ale snažilo v rámci současných možností udělat pro lidi, kteří v centru Budějovic bydlí a chtějí tu parkovat, maximum, neboť historické jádro má k parkování kvůli urbanistickému řešení velmi omezené možnosti. „Jen pro představu, v centru je v současné době tolik parkovacích míst, kolik jich vznikne v jednom jediném parkovacím domě u zimního stadionu. Ukázalo se ale, že i přes tyto těžkosti, máme poměrně slušný systém organizace dopravy, který je pružný a dokáže reagovat na potřeby lidí,“ zdůraznil Thoma.