V ulici Karla IV. přibudou nové přejezdové prahy

Na dvou místech stávajících přechodů v ulici Karla IV. u křižovatky s Jirsíkovou vzniknou přejezdové prahy. Jeden bude navazovat na cyklostezku z Jirsíkovy ulice ke konzervatoři (podél Mlýnské stoky) a jeho součástí bude nový přejezd pro cyklisty, kteří tak při křížení vozovky již nebudou muset v tomto místě sesedat z kol. V současnosti se připravují podobné prahy včetně cyklopřejezdů i na dalších místech vjezdu do historického centra. Stavební práce budou zahájeny v neděli 22. září a skončí 29. září.

„Výstavba přejezdových prahů do zóny historického jádra v kombinaci s přechody pro chodce a přejezdy pro cyklisty si vyžádá úplnou uzavírku  křižovatky ulic Karla IV. – Jirsíkova - Žižkova třída. Řidiče i občany žádáme o trpělivost a pochopení. Letní měsíce bývají každoročně ve znamení různých oprav a rekonstrukcí a realizace se někdy protáhnou i do podzimu, což způsobuje nepříjemnosti. Vybudování prahů mělo původně omezit dopravu na dva měsíce, ale po intenzivních domluvách města se zhotovitelem a odborníky na dopravu nakonec naštěstí došlo k dohodě a práce potrvají pouhý týden,“ konstatuje náměstek primátora Kamil Calta.

Příjemnější zprávou pro řidiče je, že podle sdělení stavebníka bude obnoven provoz pouze s částečným omezením na nedaleké komunikaci Mánesova – Lidická už v pondělí 23. září.