Vánoční strom bude stát na náměstí už v pondělí 18. listopadu + trasa

V pondělí 18. listopadu 2019 přivezou pracovníci společnosti Lesy a rybníky na náměstí Přemysla Otakara II. vánoční strom.

„Je to pěkně rostlá jedle, jedenáct metrů vysoká a město ji dostalo darem od rodiny z Mladého. Přivezena bude mezi 11.00 až 12.00 hodinou. Slavnostní rozsvícení bude v sobotu 30. listopadu v 16.30 hodin,“ říká primátor Jiří Svoboda a připomíná, že nejen loňská jedle, ale i předloňská jedle se stala ve čtenářské anketě nejkrásnějším vánočním stromem v České republice. „Obhajoba je vždy těžká. Poprvé to může být opravdu jen náhoda, podruhé už to něco znamená, a co teprve potřetí…. To se ale musíme nechat překvapit,“ dodává primátor.

Vánoční strom bude na náměstí Přemysla Otakara II. přivezen jako nadměrný náklad po trase vedoucí ulicemi Františka Halase - Křižíkova – Čechova – Mánesova (sil. II/156) – Lidická třída – Senovážné náměstí – Karla IV. – náměstí Přemysla Otakara II. Na hladký průběh v dopravě budou dohlížet strážníci městské policie. Řidiči při průjezdu městem musejí místy počítat s omezením provozu, ale jen na dobu nezbytně nutnou. 

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 14. 11. 2019.