Vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička navštívil České Budějovice

V úterý 3. dubna proběhlo v areálu Složiště zásadní jednání, které mělo za cíl prohloubit aktivity města směrem k rozvoji mládežnického sportu. Na pozvání primátora Jiřího Svobody a poslance Parlamentu ČR Romana Kubíčka dorazila osoba nejpovolanější, a to vládní zmocněnec pro sport, poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. Během hodinového jednání, kterého se ještě za město zúčastnili náměstek primátora Petr Holický a zastupitel Viktor Lavička, se hovořilo o koncepci sportu v Českých Budějovicích, o návaznosti sportovních klubů na školská zařízení a samozřejmě také o financování sportu, zejména toho mládežnického. 

„Pan Hnilička velice ocenil, co vše naše město pro sport dělá a také kvitoval silnou podporu nově vzniklých mládežnických sportovních akademií,“ sdělil k jednání Jiří Svoboda.

Všichni aktéři se na závěr shodli, že sportovní aktivity v dnešní době je potřeba rozvíjet již od útlého věku a tomu se také jak stát, tak i jednotlivé samosprávy, budou intenzivně věnovat. Další jednání budou následovat tak, aby naše město mělo silnou základnu sportovních klubů, které budou dobře reprezentovat, ale aby tyto aktivity také přivedly co největší počet dětí a mladých lidí ke sportu.