Vltava Open 2011

Výletní lodí z přístaviště Lannova loděnice do Českého Vrbného nebo dále až na Hlubokou nad Vltavou budou moci zájemci vyrazit 11. června v rámci slavnostního zahájení plavební sezóny Vltava Open 2011.

Akce se koná pod záštitou statutárního města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou za výrazné podpory hlavních partnerů Metrostav, Hochtief a SMP CZ. Probíhat bude od 12 do 23 hodin v areálu Vodáckého centra Lídy Polesné, Povodí Vltavy a ochranného přístavu v Českém Vrbném.

Vedle hudební, filmové či divadelní produkce program obohatí např. hasiči, vodní záchranná služba či městská policie. Ta mimo jiné představí práci psovodů a bude cyklistům nabízet očipování jejich kol zdarma. Připraveny jsou také různé atrakce a soutěže pro děti.

Dále si návštěvníci budou moci prohlédnout ochranný přístav či plavební komoru. V doprovodu odborníků z Ředitelství vodních cest ČR budou seznámeni s celým cyklem proplavení. Pokaždé  v celou hodinu pak bude předvedeno fungování unikátního sklopného mostu na vjezdu do ochranného přístavu.

Kompletní program a další aktuální informace jsou k dispozici na stránkách www.vltavaopen.cz, leták k akci naleznete zde.