Vltava žije 2015 "Dreaming"

Pozvání přijali Pavel Šporcl, Marta Kubišová i domácí HeBand.
Hodinová show na téma snění byla rozdělena do čtyř částí. Dominantním prvkem výpravné scény byl šestimetrový model obličeje, který přenášel diváky mezi jednotlivými sny.
První část show byla věnována 750. výročí města České Budějovice, kdy se obří obličej ve středu scény proměňoval v osobnosti Přemysla Otakara II., Emu Destinnovou, Josepha Hardtmuta či Vojtěcha Lannu. Poté se uprostřed scény vynořila maketa dominanty Českých Budějovic, Černá věž, na jejímž vrcholu s ní vystoupala do výšky operní diva Michaela Gemrotová s písní věnovanou městu a na velkoplošné scéně za ní se vykreslovaly památky a dominanty města.
Poté pohádková znělka zavedla diváky do prvního romantického snu, kdy následovalo dechberoucí akrobatické vystoupení ve více než 20 metrové výšce. Sen pokračoval létáním v oblacích, nad vodou létali holografické vzducholodě, velryby, delfíni, planety a další snové motivy.
V třetí části show se v rámci strašidelného snu ponořila zaplněná plocha náplavky do rudých barev a nad diváky rozprostřel křídla obrovský bílý pták, mezi diváky se vynořily obří živé loutky, čtyřmetrový kostlivec, ptáci či upíří baletky na plošinách. Atmosféra se změnila v noční můru. Vše ale dobře dopadlo a ze strašidelného snu se diváci přesunuli do dynamické moderní budoucnosti a sci-fi představ. Snění ukončil budík, jehož rafička ukazovala 21:55 přesně jako rafičky přihlížejících diváků. Následoval závěrečný ohňostroj.
(c)art4promotion.2015
https://www.facebook.com/art4promotion
www.vltavazije.cz

Foto: Milan Binder