Volit půjdeme 12. a 13. října

Letošní krajské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. října 2012. Zároveň se bude konat také první kolo voleb do Senátu PČR (druhé se uskuteční o týden později).

„Občané, kteří nebudou v termínu voleb ve svém bydlišti, mohou už nyní  požádat o vydání voličského průkazu. Ten jim při volbách do zastupitelstva kraje dává možnost volit kdekoliv na územíJihočeského kraje.Pokud chtějí volit senátora, musejí tak učinit pouze v senátním obvodu č.14, který čítá třiapadesát obcí,“ upozorňuje vedoucí správního obvodu Václav Suchopár a dále k samotné proceduře voleb říká, že jak kandidáti do Senátu, tak do kraje, budou mít samostatné volební lístky.

„Každý kandidát do horní komory bude mít svůj volební lístek, který lidé vhodí do urny. Stejně tomu bude u politických stran či hnutí do zastupitelstva kraje, takže volba napříč politickým spektrem nebude možná. K zásadám hlasování patří i možnost udělit čtyři preferenční hlasy v rámci jednoho politického uskupení,“ vysvětluje Václav Suchopár.

Kandidátní listiny pro volby do krajských zastupitelstev i do horní komory parlamentu musejí být předloženy nejpozději v úterý 7. srpna.

Více o letošních volbách na stránce Město/Volby 2012