Výměna řidičských průkazů pokračuje

Téměř devatenáct tisíc řidičů si bude muset vyměnit svůj řidičský průkaz do konce příštího roku. Ukladá jim to zákon č.361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, konkrétně jeho § 134.

" Často se stává, že k přepážce bez čekání přistoupí řidič a ptá se, kdy končí platnost jeho průkazu. Jakmile zjistí, že to bude až koncem roku 2010, zpravidla odmítne podat žádost ihned, což se mi zdá nepochopitelné. Lidé  mají možnost vyhnout se dlouhým frontám, ale přesto toho nevyužívají. Vzpomínám si na situaci koncem loňského roku, kdy  se  tady sešlo během chvíle až   šest stovek řidičů , "říká František Leština z matričního úřadu a dodává, že se poměrně rychle blíží doba, kdy nebude kapacita přepážek denním požadavkům postačovat. "Nyní mohou všichni  svou žádost, s jejímž vyplněním jim pomohou pracovnice  oddělení řidičských průkazů, vyřídit bez čekání a v klidu .Od začátku letošního roku toho využili pouze čtyři řidiči, "dodává František Leština.

Výměna ŘP je bezplatná. Řidič musí předložit jednu fotografii, starý ŘP a doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas ).