Výstava Grenzen bewegen

Prezentace projektu Grenzen bewegen spojená s výstavou a slavnostní vernisáží - hned na třech místech v Českých Budějovicích...

Dokážeme překonat hranice, ať už ty na mapě či v nás? Na to se ptá projekt „Grenzen bewegen“ zaměřený na společné setkávání Čechů a Němců. V rámci tohoto projektu vznikla jedinečná výstava fotografií PŘEKONÁVÁNÍ HRANIC aneb Toulky po „ještě bližším východě“, již můžete zhlédnout díky Goethe centru JU za významné podpory statutárního města České Budějovice hned na třech místech zároveň! Od 2. května 2017 po celý měsíc bude její hlavní část k vidění v 2. patře Jihočeské vědecké knihovny v Lidické ulici v Českých Budějovicích.

Vernisáž výstavy s malým pohoštěním se uskuteční 2. 5. 2017 od 17.00 hod. a uvedou ji sami tvůrci výstavy pan Herbert Pöhnl a pan Edmund Stern. Úvodní slovo pronese pan Ing. Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice.

Další autorské práce budou souběžně vystaveny v prostorách Goethe centra JU. Tato část výstavy bude navíc obohacena o nadčasové symbolické plastiky amatérského řezbáře pana Josefa Bicana. Zde bude výstava zahájena rovněž 2. 5. 2017 od 18.30 hod. jejími autory. Ti v rámci prezentace představí svůj projekt a nabídnou prostor pro diskuzi. Možná vzájemně zjistíme, jak moc jsme si, Češi a Němci, vlastně podobní… Tato večerní akce bude doprovázena malou ochutnávkou piva.

Další část výstavy pak proběhne pod patronací Zemědělské fakulty JU v prostorách Menzy a budete ji moci rovněž navštívit po celý měsíc.

Vzhledem k omezené kapacitě se k účasti na jednotlivých vernisážích registrujte nejpozději do 24. 4. 2017 na našich webových stránkách.

Více na www.goethecentrum.cz/cs/novinka/grenzen-bewegen/

tisková zpráva