Výstava Naše rodinná oslava

Od 24. března do 7. dubna hostí radniční výstavní síň výstavu vítězných prací jihočeského kola výtvarně literární soutěže Naše rodinná oslava. Celostátní soutěž pod záštitou ministryně školství Marie Kopicové pořádá Národní centrum pro rodinu,v  Jihočeském kraji její průběh zajišťovalo Diecézní centrum pro rodinu a Diecézní katechetické centrum při Biskupství českobudějovickém.

Soutěž probíhala ve čtyřech věkových kategoriích na úrovni  krajské i národní a byla určena účastníkům ve věku 5 až 16 let. Téma soutěže rodina a rodinná oslava je velmi aktuální. Děti a mnohdy i dospělí se často obtížně orientují v komplikovaných rodinných vztazích. Téma slavení, resp. rodinná oslava, však navazuje na pozitivní zážitky a na těch se dá v životě stavět. Práce budou jistě zajímavou sondou do  života rodiny v dnešní společnosti. Do krajské soutěže přišlo celkem 359 prací, z nichž  je na 54 literárních.

V pátek 26. 3. se koná vernisáž výstavy za účasti biskupů, kam se sjedou nejúspěšnější mladí výtvarníci a literáti, aby převzali ocenění. Výstavu v Českých Budějovicích můžete navštívit každý den kromě neděle, v pondělí a ve středu od 9 do 17 hodin, ostatní pracovní dny do 16 hodin a dokonce i v sobotu od 9 do 13 hodin.

Práce vybraných autorů postoupí do národního kola, které vyvrcholí květnovou přehlídkou v Jihlavě v rámci Týdne pro rodinu.