Výstraha ČHMÚ - ze čtvrtka na pátek hrozí bouřky

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu: Večer ve čtvrtek 20. června a v noci na pátek 21. června hrozí bouřky se silným nárazovým větrem.

Do střední Evropy bude vrcholit příliv velmi teplého vzduch od jihu. Přes naše území bude v noci na pátek a v pátek postupovat k východu zvlněná studená fronta.

V teplém vzduchu se budou dnes v odpoledních a večerních hodinách vytvářet silnější bouřky, doprovázené krupobitím, přívalovými srážkami (úhrny kolem 40 mm) a nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h). Vyšší pravděpodobnost výskytu velmi silných bouřek je v západních, severozápadních a středních Čechách.

V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod.
- Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
- Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.