Zastupitelé dali zelenou Freetime parku Stromovka

 

Na kraji Stromovky, za obchodním domem Kaufland, vyroste zcela nové sportoviště zaměřené mimo jiné i na netradiční a adrenalinové sporty – Freetime park Stromovka.

Městu se na něj podařilo získat dotaci, která však pokryje jen 36% z celkových 69 milionů korun nákladů. Zastupitelé, kteří mají poslední slovo v oblasti financí, vybudování parku potvrdili, když ve čtvrtek 18. února když schválili smlouvu o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Jihozápad.

"Vybudování Freetime parku, které dnes odsouhlasili zastupitelé, podporuji a považuji je za velice potřebné . Město v uplynulých letech investovalo velmi mnoho peněz do profesionálních sportovních zařízení. Celkovou rekonstrukcí prošel zimní i fotbalový stadion a ve fázi příprav je obnova Sportovní haly, což je jistě dobře. Na druhou stranu je třeba připomenout, že město několik let neinvestovalo významné finanční prostředky do projektu, který by umožnil aktivní zapojení do sportování široké veřejnosti, což je ambicí Freetime parku. Jsem velmi rád, že zastupitelé  dnes většinou hlasů podpořili realizaci tohoto, v našem městě, zcela ojedinělého projektu,“ uvedl  primátor Juraj Thoma.    

Freetime park Stromovka, který bude stát na nezastavěném pozemku vedle cyklostezky vedoucí kolem Kauflandu do ulice Na Zlaté stoce, je koncipován jako centrum adrenalinových a outdoorových sportů – jeho součástí bude skatepark, dráha pro BMX kola, lezecká stěna a lanové centrum. Tato nabídka bude doplněna fotbalovým a basketbalovým hřištěm, kurty a dětským hřištěm. Součástí areálu bude i zázemí pro návštěvníky včetně občerstvení.

Projekt byl konzultován se zástupci místní skateboardové scény – skatepark v areálu by měl totiž nahradit současné nevyhovující překážky na parkovišti u Sportovní haly, které se město zavázalo neodstraňovat, dokud skateboardistům nezajistí adekvátní náhradu.

Freetime park Stromovka už má vydané pravomocné stavební povolení. A město již loni v únoru vyhlásilo výběrové řízení na nájemce, který by měl Freetime park Stromovka provozovat bez příspěvků města, areál by měl být soběstačný a vydělat si na sebe. Řízení však ještě není uzavřeno, s jediným zájemce se stále jedná.

www.europa.eu