Zažij nejbarevnější běh svého života…a letos poprvé i za tmy

Již po čtvrté se do českých měst vrací jedinečný běh „Barvám Neutečeš“. Tady nejde o čas,
ale především o zábavu – hlavním bodem každé akce je pětikilometrový závod skrz barevné zóny, v nichž jsou účastníci doslova zasypáni barvami. V letošním roce se poběží celkem
v 5 městech. Celou akci provází bohatý doprovodný program a fenomenální show s hromadným výhozem barev, kde barvám opravdu nikdo neuteče. Žij naplno a registruj se teď na www.barvamneuteces.cz.

Při běhu „Barvám Neutečeš“ nejde o sportovní výkon, měření času nebo překonávání překážek. Jde hlavně o zábavu. Nezáleží na tom, jestli jsi profesionální běžec, amatér nebo rodič s dětmi. Nezáleží ani na tom, jestli trať proběhneš, zvolíš výletní tempo a zprostředkuješ svým dětem fascinující zážitky. Zapomeň na konkurenci nebo věkové limity, přijď strávit příjemné sportovní chvíle netradičním způsobem - prostě si užij svůj barevný den.

Na startu se účastníci budou moci setkat i s osobnostmi jako je Milan Peroutka, Mariana Prachařová a spoustu dalších. Živě v Praze zahraje i kapela Mirai svou písničku „Když nemůžeš tak přidej“, která se stala oficiální songem akce „Barvám Neutečeš“.

Sociální sítě budou zaplaveny barevnými fotkami a videi. Poběží totiž i youtubeři Fallenka, Makyna, Kovy, Anna Šulc a například i Adam Mach. Instagram jeho Instastories a Facebook budou zahlceny barvou a živé vysílání přímo z akcí je samozřejmostí.

Posunout úžasnou atmosféru barevného závodu ještě na vyšší úroveň se organizátoři rozhodli v Brně. Tam se totiž uskuteční první ročník nočního závodu s názvem „Barvám Neutečeš Night“. Délka trati je stejná, závodníci ale poběží pod noční oblohou a barvy, kterými budou pokryti, se rozjasní pomocí speciálního UV světla.

Série unikátních běhů ve víru barev startuje 6. května v Olomouci. České Budějovice barvám neutečou 13. května. O týden později se běžci zasypaní barvami objeví v Praze, a dokonce
ve dvou startovních časech. Večerní běh se uskuteční 26. srpna v Brně. Závěrečný závod
je naplánován na 2. září do Plzně.