Zítra začínají Švestkové trhy

Náměstí Přemysla Otakara II. zaplní ve čtvrtek 10. října 130 stánků a v nich se na tradičních podzimních Švestkových trzích představí řada prodejců tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou.

Během třídenních trhů si přijdou na své i milovníci švestkových knedlíků a koláčů, domácích marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. Pochoutky netradičně doplní orientální čajovna, oblíbené stánky s vínem, burčákem či medovinou, domácími uzeninami a sýry, grilovanými specialitami, staročeskou či vegetariánskou kuchyní.

„Poprvé se tady představí živý divadelní automat. Návštěvníci jej naleznou mezi stánky před hotelem Zvon. Celodenní program pro nejmenší návštěvníky je připraven na pátek. Děti si mohou zahrát o ceny s klaunem Hugem, různé hry připravilo i Hřiště BezBot,“ prozrazuje náměstkyně primátor Ivana Popelová. V pestrém programu bude možné si v sobotu také zasportovat i zhlédnout divadelní představení. Švestkové trhy budou doprovázet i hudební vystoupení různých kapel.

Trhy skončí v sobotu 12. října.