Zprovoznění bazénů plovárny

Letní plovárna je veřejnosti otevřena od konce května a o uplynulém víkendu tam, navzdory špatnému počasí, přišla první desítka kondičních plavců a sportovců.

„Kapacita je omezena do 7. června na 280 návštěvníků, kteří musejí dodržovat hygienická pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR. Hlavním omezením je snížená kapacita, pouze dvě dráhy na skluzavce a vypnuté vodní atrakce,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec. Voda v bazénu se nahřívá, ale plavci musejí počítat, že je zatím chladnější. V pondělí 8. června se otevře i krytý bazén, zatím v omezeném rozsahu.

„V provozu bude 50 metrový a skokanský bazén. Vířivky, dětský bazén a parní komory zůstanou i nadále uzavřeny,“ upřesňuje ředitel Sportovních zařízení města Tomáš Novák a jmenuje, co bylo během odstávky opraveno, jako například odbavovací sytém, tribuna, skokanská věž, hlavní přívod páry, odtoky u sprch, podlahové topení i vzduchotechnika. „V omezeném režimu bude od pondělí 8. června fungovat také sauna, jejíž podlahové topení, stejně jako výmalba, bylo během odstávky dokončeno,“ dodává Tomáš Novák.

Podrobněji ke kapacitám:

Letní plovárna do 7.6. - 280 lidí

Letní plovárna od 8.6. - 480 lidí

Krytý bazén: od 8.6. - 150 lidí

Jde o kapacity v danou chvíli, jakmile bude kapacita dosažena ,turniket dalšího návštěvníka nevpustí.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 1. 6. 2020.