V Českých Budějovicích se koná Celostátní seminář ředitelů středisek volného času, který pořádá Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže České republiky. Jeho cílem je přispět ke zkvalitňování zájmového vzdělávání, zvyšování a prohlubování odborné úrovně pedagogických pracovníků.
„Je zcela přirozené, že každý chceme pro své děti jen to nejlepší. Kvalitní učitele od školky až po vysokou školu, ale i ty, kteří se o ně starají ve volném čase. Všichni víme, že práce s dětmi je někdy poměrně náročná, a pro vás je to nekončící proces, protože nám odrostou, ale k vám neustále přicházejí ti mladší. Přeji všem hodně invence a děkuji, že stále nacházíte rozumné a smysluplné využití volného času pro naše potomky, kteří i díky vám dokáží využít potenciál k rozvoji své osobnosti a také si vytvářejí pěkné sociální vazby. Některá přátelství z dětství vydrží po celý život,“ řekla účastníkům semináře primátorka Dagmar Škodová Parmová.