Krásně rostlý strom od fanynky Motoru na náměstí Přemysla Otakara II. se už několik dní zdobí, aby byl pěkně přichystán na slavnostní událost. „V sobotu 30. listopadu před první adventní nedělí v půl páté odpoledne zvu všechny na jeho první rozsvícení. Ta atmosféra na zaplněném náměstí bývá totiž úplně jedinečná. Přítomní ztichnou, děti přestanou štěbetat a téměř se zatajeným dechem čekají na moment, kdy se strom rozsvítí, a hlasitě pustí ven své emoce. Jsou to úžasné chvilky a radostná podívaná,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová a připomíná, že Budějčáci už mnohokrát v různých anketách vyhráli soutěž o nejkrásnější strom v České republice a stejné ambice mají samozřejmě i letos. „Už jsem stačila zaznamenat, že se jedna taková anketa v novinách objevila, tak hurá na to,“ dodává s úsměvem primátorka.
Autorem fotky z roku 2023 je Aleš Motejl.