Delegace novinářů z partnerského města Linz vedená radním Michaelem Ramlem přijela do Českých Budějovic. Obě města pojí nejen třicetileté partnerství, ale řeší i podobné každodenní záležitosti. Součástí programu byla proto také návštěva městské policie, kde náměstek primátorky Lubomír Bureš prezentoval výsledky, kterých se podařilo v organizaci i činnosti městské policie v posledním roce dosáhnout. Probíralo se také zajištění bezpečí občanů, kriminalita a drogová problematika.
Na radnici je poté přijala primátorka Dagmar Škodová Parmová. „Našim rakouským sousedům jsem představila zásadní investiční projekty města, které plánujeme realizovat v nejbližších letech. Řada z nich souvisí s naší přípravou na titul EHMK 2028. Návštěvu se podařilo načasovat na období adventu, tak si všichni mohli vychutnat jedinečnou atmosféru trhů na našem krásném náměstí,” řekla primátorka.
Zde je možné si přečíst, co o nás napsali u sousedů: