Celkem čtrnácti studentům předali představitelé Nadace města České Budějovice pro podporu vzdělávání a vědy stipendia. Tentokrát správní rada rozdělila celkem 448 000 korun.
„O tuto podporu mohou už od roku 1998 každoročně žádat studenti středních i vysokých škol, kteří v našem městě buď trvale bydlí nebo tady studují. Chceme jim tak usnadnit a ulehčit studentský život. Ta finanční pomoc může být poskytnuta jak studentům s výrazně nadprůměrnými výsledky, tak i těm, kteří žijí v horších sociálních podmínkách. Je to takové vítané přilepšení,“ řekla primátorka a zároveň předsedkyně správní rady nadace Dagmar Škodová Parmová s tím, že si za darované prostředky mohou koupit učební pomůcky a potřeby, zaplatit ubytování, jízdné a uhradit další potřebné výdaje. „Děti jsou nejen naším zrcadlem, ale také naší budoucností. Jsem ráda, že jim nadace už šestadvacet let může pomáhat,“ dodala primátorka.