Štědrý den v předstihu pod záštitou primátorky s kaprem i salátem

Tradičním pořadatelem oblíbeného Štědrého dne v předstihu je Oblastní spolek Českého červeného kříže v Českých Budějovicích. Letos se bude konat v úterý 10. prosince od 15.00 hodin v prostorách Střední a Vyšší odborné školy cestovního ruchu v ulici Fráni Šrámka.

„Vždycky tam vládne taková příjemná a slavnostní nálada, ale i vděčnost, protože se tam scházejí lidé, kteří nemají klasický Štědrý den 24. prosince s kým prožít. Někdo by si možná řekl, že je to smutné, ale všichni si to právě toho 10. prosince vynahradí se vším všudy. Pobaví se, někteří si zatančí, protože hraje živá kapela, dostanou i drobné dárečky a podává se bramborový salát, řízek z kapra a cukroví. Velké poděkování patří pořadatelům. Po mnoho let tak umožňují lidem, aby se radovali ze života. Vánoce pro starší, osamělé a hůře pohyblivé spoluobčany, kterých bude asi osmdesát, bývají společenskou a veselou událostí. Účastníci často říkají, že půl roku na ni a třeba i na nová přátelství vzpomínají a další půlku roku se těší na tu příští,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová, která nad akcí převzala záštitu.

Stránka byla upravena uživatelem Alice Burianová, 6. 12. 2024.