Mladé šikovné a nadané talenty město oceňuje už od roku 2001.
„Pravidelně se s nimi scházíme kolem Vánoc v obřadní síně radnice. Letos si zaslouženou finanční odměnu odnesli tři chlapci a dvě děvčata. Všechny pojí láska k hudbě, výborně hrají na housle a na klavír a dokázali uspět v mnoha různých národních i mezinárodních soutěžích a někteří už svůj um předvádějí na světových pódiích,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a zároveň poděkovala nejen mladým umělcům, ale také jejich učitelům a rodičům.