Dobrovolní dárci krve dostali zasloužené ocenění

Pětatřicet zlatých medailí profesora Jana Janského za 40 odběrů a dvaačtyřicet stříbrných za 20 odběrů krve si v úterý 11. února ze slavnostního oceňování v českobudějovickém Metropolu odnesli dobrovolní dárci.

„Krev je pro nás všechny nenahraditelná a já si vašeho lidského přístupu a pomoci druhým velmi vážím. Dáváte naději nemocným a zraněným. Jste ochotní a nezištní. Věřte, že to jsou výsostné hodnoty, které nevlastní každý člověk. Možná, že dárcovství po těch mnoha odběrech berete jako samozřejmost, ale já to vnímám jako obdivuhodný počin a moc vám všem děkuji,“ řekla účastníkům primátorka Dagmar Škodová Parmová, která je od svých osmnácti let také dobrovolnou dárkyní krve.

Stránka byla upravena uživatelem Jana Novotná, 12. 2. 2025.